4 DAYS IN ROTTERDAM

19:36

S Adélou jsme se rozhodly, že spolu každý rok dáme aspoň jeden výlet do zahraničí. Letos o prázdninách to byl Rotterdam a jelikož mě samotné by nějaký rozsáhlejší článek a o tomto městě (který by mi doporučil kam jít na zmrzlinu a kam zase na burgr) pomohl, rozhodla jsem se vše sepsat a vytvořit si takový záznam z cest ke kterému se třeba sama jednou ráda vrátím.

Do Rotterdamu jsme jely autobusem a cesta trvala 15 hodin. Takže doporučuji leteckou dopravu.

Ubytování na lodi? 


Při příjezdu do Rotterdamu nás překvapilo opravdu hezké a moderní nádraží. Rozhodly jsme se, že budeme chodit všude pěšky a tak jsme se vydaly s kufry podle google maps směr náš botel. Ano, objednaly jsme si na ty čtyři dny ,,kajutu" na lodi, super ne? Pokoj byl teda o dost menší než jsme čekaly, ale stál 600,- Kč na noc na osobu a byl v centru což mi nepřijde vůbec špatný.

Pizza a nakupování


Jako první zastávku na jídlo jsme zvolily pizzerii SUGO, jelikož vždy před každým výletem plánuji hlavně kde se můžu najíst přes applikaci HappyCow, tohle byla jedna z nejbližších možnosti a nakonec i nejlepší, a do SUGA jsme se vracely téměř každý den. Naše nejoblíbenější pizza (a vlastně skoro jediná ve vegan verzi) byla s dýňovým sugem a kešu oříšky. Blízko SUGA se nacházely nejvíc frekventované nákupní ulice s obchody jako Urban Outfitters , Zara, mango, ale i třeba T.J. Maxx!

Markthall


Když jsme zjistily ze náš botel se nachází hned u Markthall, přestaly jsme být smutné, že burgrárna, kam jsme plánovaly zajít je na týden zavřena kvůli nějakému festivalu. Jídlo jsme si tedy musely obstarat v obrovské tržnici, která nabízí spoustu možností. A hlavně tu mají ovocné kelímky s dragon fruit a melounem za 1 euro!Nejlepší zmrzlina v Rotterdamu


Po večeři jsme se vydaly najít nějaký hezký bar, kde by jsme si mohly dát drink, ale místo toho jsme narazily na skvělý zmrzlinářství De IJssalon, který mělo stejně krásnej interiér jako zmrzlinu. Mandarinkovej sorbet byl naprosto boží a mám chuť si tam zajet znovu snad jen kvůli té zmrzlině (ano, jídlo pro mě v životě znamená fakt hodně).
Primark


S Áďou jsme schopny nakupovat, třeba celou dovolenou a tak jsme hned druhý den našeho pobytu vydaly do toho nejbližšího ve Winkelcentrum Zuidplein (hodina cesty pěšky z botelu). Po cestě jsme se zastavily u stánku s belgickými hranolky, takže výbornej výlet.


Bagel&Beans!


Celé ty dny jsme sháněly podnik jménem Bagel&Beans, kde jsme si chtěly dát snídani. Narazily jsme na něj samozřejmě náhodou až poslední den v čase oběda, takže jsme si daly bagel ve stylu burgru s vegan plackou, která byla výborná.Národní park a galerie


Možná to tak z předešlého textu nevypadá, ale mimo nakupování máme rády i přírodu a kulturu! Takže jsme se vydaly i do krásného národního parku v centru Rotterdamu jménem Schoonord, není moc rozlehlý, ale stojí za to. Jak už jsem zmiňovala všude jsme chodily pěšky a po cestě z parku jsme se stavily v galerii Witte de With se současným uměním, doporučuji! Navíc hned vedle se nachází hostel King Kong, kde mají dobré sojové cappuccino a super interiér. Celá ulice jménem Witte de Withstraat je naprosto skvělá a plna zajímavých podniku (hlavně barů) a uvidíte tu taky asi nejvíc z Rotterdamského streetartu, kterej baví. Takže tuhle ulici určitě nevynechat.

________________________________________________________________________________


Rotterdam je opravdu zajímavé město, kde si najde své snad každý. Navíc jde celé projít pěšky a celková útrata za 4 dny s tím, že jsme si neodepřely ani Frappé ve Starbucks, byla 180 euro.

Více fotek najdete na mém IG.

Shrnutí všech užitečných informaci:


Ubytování: 
h2otel
King Kong

Jídlo
SUGO
Markthal
Bagels and Beans

Nejlepší zmrzlina
De IJ ssalon

Kavárny
King Kong
Coffee Company

Galerie
Witte de With

Výlet
Schoonoord
You Might Also Like

0 komentářů