BAD HOFGASTEIN

19:22

Není nic lepšího, než odjet do Rakouska ve chvíli kdy vám všechno přerůstá přes hlavu. Pro mě byl tenhle pobyt nejlépe načasován, protože dva dny před ním jsem dostala zadání na absolventskou práci. Musím říct, že jsem si na ni během těch 4 dnů ani nevzpomněla (o to horší byl návrat do reality, ale nevadí). 
Bad Hofgastein je městys cca 450 km od Prahy a cesta nám trvala 5 hodin, takže žádná dálka. Ubytovaní jsme byli v apartmánu v Kurparkhotel, který byl propojen s obrovským wellness centrem. Naproti hotelu byl né moc rozlehlý ski areál, ale na ty 4 dny úplně stačil. Protože nebylo moc sněhu, většina sjezdovek byla úplně uzavřených. Pro ty co mají radši lední brusle, jsou tu dvě hezké kluziště. Za vstup na ně se neplatí, pouze za půjčení bruslí, pokud nemáte své.
Za 4 dny jsme stihli využít všech možností co Bad Hofgastein dává. Zajezdili jsme si na snowboardech, šli do saunového světa a venkovního bazénu, dali jsme si svařák na vánočním trhu a vyšli jsme na menší tůru do hor. Horskej vzduch a výhledy který vypadají, jako dokonale nakreslenej obraz, najdete za necelých 30 minut chůze z centra na jakémkoliv kopci. Jednou chci projet Rakousko karavanem, a na noc ho zaparkovat vždy na nejvyšším možném místě uprostřed lesů a hor. Jo a nejvíc na Rakousku miluju jejich nabídku bio vegan gluten free (😁) jídla, takže přidávám i mini haul 


Pro většinu asi žádná novinka, Almdudler - nic jinýho v Rakousku nepiju. Dlouho jsem neměla, tak dobrej hummus (a to hummus tvoří 80% mého jídelníčku), čoko kokosové dezertíky jsou top a instantní falafel teprve zkusím!


You Might Also Like

0 komentářů