FujiFilm Instax WIDE 210

14:28

Určitě nejsem sama, kdo si přál mít už jako malý foťák, který na počkání vyvolá fotku. Tenhle dětskej sen jsem si konečně splnila ve 22 letech. Není to sice polaroid se čtvercovým formátem, ale jeho o dost levnější verze od mé oblíbené značky FujiFilm. Vyrábí se ve dvou velikostech - instax wide a instax mini, jelikož mně osobně přišel formát instaxu mini moc malý, vybrala jsem si wide. Teď mám i Lomo Instant (viz článek WEEKEND #1) do kterého jsou potřeba stejné náplně, jako do instax mini, a musím uznat, že i menší formát má něco do sebe a často úplně stačí.Náplně a příslušenství


Instax jsem sehnala za cca 1 600,- Kč, což mi přijde jako dobrá cena. Horší je to potom s filmy, které nejsou nejlevnější (jedna fotografie vyjde cca na 25 korun a nejvýhodnější je kupovat 2 balení po 10 fotografiích za 450,- Kč). Možná právě i to, je důvod, že si každé fotografie více vážíte a opravdu vyfotíte jen ten jeden správný moment

Balení s instaxem wide 210 obsahuje jednoduchý černý popruh, který úplně stačí, ale protože potřebuju mít vše sladěné, pořídila jsem si nový tyrkysový v oblíbeném obchodě Analogue. Další vychytávkou, kterou najdete už v krabici od vašeho nového instaxu je ,,selfie zrcátko" které jednoduše připnete na objektiv. Ale musím přiznat, že jsem ho za celou dobu použila, tak dvakrát. Co balení neobsahuje jsou tedy filmy a baterie 4 x AA.
Ovládání


S instaxem je to velice jednoduché. Musíte jen specifikovat ostření a expozici. Jsou zde dvě možnosti ostření - na blízko: 0.9 . 3 m nebo na dálku 3 m - nekonečno. Expozici určujeme, buď světlejší, normální a nebo tmavší (L,N,D).
Nevýhody

Nevýhodu vidím v tom, že je to opravdu VELKÝ foťák, takže na cesty ne úplně ideální. A taky se nedá vypnout funkce automatického blesku, což je občas otravné. A poslední menší nevýhoda je, že hledáček je na boku a proto si musíte uvědomit, že i když vám kompozice v něm přijde dobrá, ve skutečnosti budete mít vše posunuto o ten malý rozměr, který je mezi ním a objektivem (moje vychytávka je dát si před hledáček prst a poté posunout instaxem tak, abych prst měla před objektivem).

I přes těchto pár nevýhod, instax určitě všem doporučuji. Fotografie z něj mě opravdu baví, hlavně jejich filtr, typický pro instantní fotografii. 


Tipy na závěr


Doporučuji u sebe nosit krabičku ve formátu fotografií, aby jste si je nezničily při přenosu. Určitě není od věci pořídit si i brašnu (já sehnala jednu oldschool k polaroidu, která sedí skvěle i na instax). Fotografie následně můžete přilepit, nebo připnout na zeď.
Zajímá vás ještě něco, co v tomhle článku nebylo zodpovězeno? Napište mi sem do komentářů, ráda zodpovím 

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Hezký článek, určitě se příště zastavím na další čtení, jen tak dále!

    OdpovědětVymazat
  2. Krásná recenze. ;) Ta velikost foteček formátu wide je super, mám teď půjčený instax wide 210 od kamaráda, ale je to fakt obr na nošení. Na běžné focení mám Instax mini 90, úžasný to stroj. Moc díky za tu vychytávku s hledáčkem, hned to vyzkouším až budu fotit. Doufám, že přibudou třeba nějaké vychytávky z focení s instaxem a třeba také recenze na Lomo'Instant. ;)

    OdpovědětVymazat