ENJOY YOUR LIFE!

22:16

Konečně je tu zase sobota, která stojí za sepsání. Každej dobrej den se neobejde bez snídaně v podobě lívanců. Dnes jsem si udělala špaldové s vločkami a na ně top kombo - banán - kiwiA protože jsem dnes vstala s tím, že si snídani fakt užiju, stihla jsem i fresh z ananasu, pomeranče s dýňovým proteinem a chia  


Na odpoledne jsme si s Jelenem naplánovali navštívit galerii Rudolfinum, kde právě probíhá výstava jednoho z nejzajímavějších současných fotografů Juergena Tellera. Můžete ho znát třeba díky jeho fotografiím Kurta Cobaina nebo Kim Kardashian.

Mimochodem, pokud jste studenti uměleckých škol, máte většinu výstav zdarma. 


Jeho tvorba mě nesmírně baví a celá instalace je skvělá i díky prostorům Rudolfina, které jsou zajímavé sami o sobě.

  Jo a musela jsem si pořídit i publikaci.


V přízemí Rudolfina je centrum Artpark, což je naprosto skvělej nápad, jelikož se zde dělají workshopy a přednášky o umění pro děti. Součástí centra jsou hezky zpracované tabla vysvětlující různé umělecké pojmy. A taky si tu můžete vyzkoušet v současné době asi nejlepší grafické tablety od Wacom. My tam díky nim strávili ještě asi necelou hodinu navíc.


Na oběd jsme "pro změnu" zašli opět do Bánh Mì Makers. Myslím, že jsem se stala na jejich tasty tofu závislá :( 


Večer jsme šli do kina na film Strnadovi. Časosběrné dokumenty mě strašně fascinují  a tento byl jeden z těch opravdu dobrých. Podle upoutávek jsem ani nečekala, že by mohl mít tak silný příběh. Od režisérky Třeštíkové jsem zatím viděla jen dokument Katka, ale určitě se podívám na více jejích filmů. 

Večer jsme zakončili dýňovou polívkou a domácí vegan borůvkovým koláčem    

Takže poslání tohoto článku: zajděte do Rudolfina a do kina na Strnadovi!


You Might Also Like

0 komentářů