DAY IN VIENNA / vegan foodie tips

8:52

Protože jsem z Brna a Vídeň je odtud jen necelé 2 hodiny autobusem, nebyl to můj první výlet sem. Tentokrát jsme se rozhodly s holkama, že navštívíme naši kamarádku Elen, která ve Vídni už druhým rokem bydlí. Naplánovaly jsme si tu jen jednu noc a druhý den jsme se večer vracely do Brna.

Celý výlet byl klasicky především o jídle a párty. Sice jsme druhý den měly v plánu i galerii, ale na věci jako historické památky a podobně nebyl čas. Jak říkám, všechny jsme už Vídeň dobře znaly, takže nebyla potřeba. Hlavní bylo navštívit co nejvíc zajímavých podniků. A to jsme zvládly na jedničku.
VEGAN MARKET


Hned po příjezdu jsme navštívily vegan market, kde najdete úplně všechno. Můžete si tu koupit třeba vegan krevety. Seženete tu i kosmetiku, práci prášky atd. Hned u vchodu je i menší bistro, kde se dá najíst.
SWING KITCHEN


Druhá zastávka byla nedaleká Swing Kitchen, kam jsem se fakt hodně těšila. Ochutnaly jsme vienna burger, který měl v sobě "klasickej" víděňskej řízek s něčím co chutnalo jako tzatziky a cheese burger, ktrý mi přišel jiný tím, že v něm bylo rajčatové pesto. K tomu jsme si vybraly ještě dip k hranolkám, já si dala swing mayo, v které jsem cítila limetku, což bylo zajímavý. Pokud máte rádi burgery, tak swing kitchen je místo kam chcete zajít. Burger menu tu stojí 8,80 €.NIGHT LIFE IN VIENNA


Po večeři jsme si šly dát věci k Elen na byt, kterej byl v centru hned u Mariahilfer Straße v tiché uličce, takže dokonalý. Styl bydlení ve Vídni se mi strašně libí. Oni si to prostě umí udělat hezký. Na bytě jsme si daly víno a mohly vyjet na koncert do baru Chelsea. A protože byl zrovna St. Patrick’s day, oslavily jsme ho s jamesonem, který tu měl akci s drinky.


Ten večer jsme se ještě přesunuly do dalšího opravdu zajímavýho podniku Donau. Zajímavej byl hlavně tím, že uvnitř najdete lyžařský kabiny na kouření a to je hodně cool. 

BREAKFAST IN ESPRESSO


Po náročném večeru jsme potřebovaly velkou snídani a nejlíp hummus. Hned u bytu jsme měly podnik Espresso, kde nám tohle přaní splnily. Daly jsme si snídaňové menu s hummusem, burakovým máslem, marmeládou a domácím chlebem, mňam!

 MUMOK GALLERY


Po snídani jsme se vypravily do galerie moderního umění Mumok. V galerii je i moc pěknej design shop se super doplňky do bytu na které nemám peníze haha. A hned nad ním je kavárna specializovaná na cupcaky (bohužel bez vegan option). BEST HUMMUS IN VIENNA ?


Od snídaně uběhly 4 hodiny a my měly chuť na další hummus. Takže jsme se vydaly do podniku, kde podle Elen mají ten nejlepší. V Mashu Mashu jsme si objednaly falafel teller a byly hodně spokojený. Jen bych možná snesla víc falafelu, kdyř už se to jmenuje falafel teller :D každopádně to bylo moc dobrý a bylo toho hodně. Vídeň miluju a těším se na další návštěvu, díky Elen♥ za skvělý ubytování a program. Sice jsme měly jen jeden den, ale stihly jsme vše i s kocovinou, která nám to moc neulehčovala.
You Might Also Like

0 komentářů