KAM NA VEGAN BURGER / Praha

20:36

Myslím, že se můžu považovat za znalce burgerů, jelikož je to moje nejčastěji objednávané jídlo, pokud se ocitnu někde, kde vegan burgery mají. Proto jsem vybrala 3 podniky, kde je podle mě aktuálně umí dělat nejlíp.


1. WAIPAWA

Tohle malé útulné bistro najdeš ve Vršovicích. Zaujalo mě jak svým vzhledem tak i výběrem jídla. Nabízejí burgery, saláty, tortilly a dokonce i gyros. Ceny překvapivě nízké, hlavně u burgerů za které jsem poslední dobu zvyklá dávat až 160,- kč. Objednali jsme si cheese burgerjalapeño burger a musím říct, že se zařadily mezi ty nejlepší, co jsem zatím měla. K burgerům nejsou na výběr hranolky jako to klasicky bývá, ale podává se k němu salát se zálivkou. Takže je to docela dietní junk food haha. Majitel je moc fajn a až se rozhodnete pro procházku po Vršovicích, zajděte si sem na svačinu.


2. BELZEPUB


Do Belzepubu jsem se vydala, po tom co jsem se někde dočetla, že zde mají nejlepší vegan burgry v Praze a možná i na světě. Tahle hospoda se nachází na Žižkově a parádně tam zapadá. Je to docela solidní pajzl, ale výběr jídla naprosto dokonalej! Mají zde všechny druhy junk foodu. Od nachos po plněné jalapeños a burgry. Nabízejí zde vše jak ve vegan verzi, tak i té pro ,,masožravce", maso mají bio z farmy. takže sem můžete vzít i nevegany a budete všichni spokojení. 

Ochutnala jsem tu zatím jen dva druhy a z toho jeden už nevyrábí. U.S, Burgr a SWISS Burger a nabídku každou sezónu mění. Jedinou nevýhodou vidím to, že je vše až moc smažené a často mi po něm bývá ještě asi dvě hodiny těžko.
3.MOMENT


Do Momentu chodím hlavně na slaný bagel, což je vlastně na stejné bázi jako burger jen máš místo housky bagel. Moment je jeden z prvních vegan podniků co jsem v Praze navštívila a moc ráda se sem vracím. Kromě výbornýho vína májí i moc dobrý jídlo. Burgery mě tolik neoslovily jako již zmíněný bagel, kterej je fakt výbornej. Každý den mají na výběr z několika dortů a muffinů, takže doporučuji i dezertík.


Kam chodíte na vegan junk food nejraději vy? Budu vděčná za jakékoli nové tipy, ikdyž si myslím, že už jsem byla fakt všude, kde mají vegan burger :D

You Might Also Like

0 komentářů