LIVIGNO - city of fun

11:43


Do Livigna se vracíme pravidelně už třetím rokem. Je to hodně útulný historický městečko skoro u hranic Švýcarska, kde se zabaví podle mě úplně každý. Je zde bezcelní zóna a proto sem většina turistů jezdí hlavně kvůli nákupům. Mně osobně tu teda nepřijdou věci v duty free shopech o moc levnější, ale pokud máte slabost pro Pradu nebo třeba Armaniho, tak se vám to asi vyplatí.


 Na hlavní ulici narazíte na obrovský množství obchodů s těmi nejdražšími značkami, velkým výběrem parfémů a elektroniky. Já si tu letos pořídila tuhle boží voňavku od Moschino.Primárně sem jezdíme za sportem. Jsou tu totiž dva naproti sobě ležící kopce se svahy, kde je velký množství sjezdovek a možností na ježdění. Jedno asi z nejlepších míst na lyžování na kterém jsem byla. Sjezdovky jsou perfektně upravený a rovný, je tu i několik snowparků. V každé hospodě vám namíchají skvělej aperol spritz a mají tu výborný prosecco. Vlastně asi každý víno co jsem tu ochutnalo bylo hodně dobrý. A pokud chcete během dne párty, tak doporučuji zajet na Mottolino k chatě, kde je restaurace Camanel (budu ji ještě zmiňovat). Tančí tu na stole úplně každej a je to hodně velká sranda. Naopak pokud chcete těstoviny zadarmo tak na druhém svahu Carosello 3000 mají v Ristoro Tea Borch každý pátek od 16:00 free pasta akci.


EAT PASTA RUN FASTA

Být vegan v Itálii není úplně sranda, ale i tak se tu dá vždycky najít nebo vymyslet jídlo, který se obejde bez sýrů a masa. Já tu jedla skoro pořád jen těstoviny. A to - Aglio Alio a nebo jsem jen tak zažádala o těstoviny bez živočišných ingrediencí a vždy mi v restauraci nějaké udělali. Nejoblíbenější podnik na těstoviny se nachází přímo na svahu a to ve skiareálu Mottolino. Jmenuje se Camanel a těstoviny tu mají fakt nejlepší ve městě
Pokud jste převážně na rostlinné stravě, tak doporučuji vzít si sebou zásobu jídla, jelikož v obchodě s potravinami tu seženete  ,,jen" vegan zmrzlinu a jen zřídka kde rostlinné mléko nebo jogurt.

You Might Also Like

0 komentářů