VEGGIE NÁPLAVKA 2017

10:23

Tato akce je u většiny českých veganů ta nejočekávanější. Já navštívila veggie náplavku letos třetím rokem a jako vždy jsem neodešla zklamaná. Tady je menší photoreport s recenzí na vše co jsem zvládla ochutnat a nebylo toho málo. Hodně z toho jsem dokonce ani nestihla vyfotit.


Začneme slaným jídlem. Nejvíce jsem se těšila na produkty od Lindy McCartney, protože jsem o nich už fakt hodně slyšela, ale zatím je nikde v obchodě neviděla. Rozhodla jsem se tedy pro burger a klobásky s červenou cibulí a rozmarýnem, které jsem si odnesla domů na večeři. 

Jelikož, jak už jsem zmiňovala ve článku - kam na vegan burger, se v burgerech docela vyznám, protože jsem jich ochutnala opravdu nesčetně, musím říct, že mně tento vegan burger absolutně neoslovil a spíš zklamal. Sojová placka nebyla úplně dobře ochucená a konzistence mi taky nevyhovovala. Klobásky byly, ale moc dobrý a až je někdy zase uvidím, určitě je vezmu. Ideální na grilovačku. Další významnou zastávkou byl chlebíček store. Ten už mám v plánu navštívit opravdu dlouho, ale nějak mi to nevychází. Na výběr měli jen jeden druh chlebíčku a to řepu s křenem, což jsou moje dvě neoblíbené suroviny. Každopádně jsem ochutnala a musím říct, že opravdu super!Asi nejvtipnější vegan jídlo, které jsem si dala byl pařížský salát. Níkdy jsem ho nejedla jako nevegan, ale opravdu hodně mě zajímal jak chutná, takže jsem si ho musela koupit. Byl dost dobrej. Zároveň s ním jsme si vzali i houbový burger z Etno Světa, kterej byl dobře ochucen omáčkou, která chutnala jako cheddar a uvnitř byla podle mě grilovaná hlíva ústřičná. Mimochodem hruškovo-rozmarynovej Wostok, který jsem si k těmhle dobrotám dala, je to nejlepší pití, co jsem kdy měla!
Yes Chips tu měli opravdu velký stánek s výběrem z tří druhů a tak jsem ochutnala česnekové. Pokud jste je ještě nikdy neměli, tak doporučuju! Navíc jsou přirozeně bez lepku.

Ze sekce jídla, které jsem nevyfotila, jsem ochutnala hot dog a lososa z mrkve. Hot dogy už jsem doma zkoušela a na lososa se chystám, takže třeba někdy i sepíšu recept.

 

Teď ke sladkostem! Hlavně jsem se těšila na zmrzlinu a tak jsem zkusila kokosovou od Rawito. Byla skvělá, sice ne, tak sladká jak bych čekala, ale určitě si ji dám znova. Vystála jsem si i frontu na Crème de la Crème, kde když na mě přišla řada už neměli příchuť čokoláda s chilli, kvůli které jsem měla vůli čekat. Takže velice smutný příběh..

Na veggie náplavce nebylo jen jídlo. Mohli jste tu podepsat i různé petice na ochranu zvířat a stánek tu měl i útulek. Hodně zajímavý mi přišly 3D brýle od otevři oči, které ukazovaly podmínky klecových chovů slepic. Jestli jste letos nebyli, tak příští rok si určitě udělejte čas. Je to skvělá akce.
You Might Also Like

0 komentářů